arrow-left

P19torsdag 17 jun 17:00

Falkenberg-

Laholm-

Idag

P19torsdag 17 jun 17:00

Karlskrona0

Kristianstad0

Slutresultat

P19torsdag 17 jun 17:00

Hässleholm-

Olympic-

Idag

P17fredag 18 jun 17:00

Limh Bunkeflo-

Lunds BK-

Idag

P17fredag 18 jun 17:00

Lira-

Luleå FC-

Idag

P19fredag 18 jun 17:00

Varberg BoIS-

Onsala-

Idag

P19fredag 18 jun 17:00

Skene-

Lindome-

Idag

P16fredag 18 jun 17:00

Häcken-

Jönköping-

Idag

P16fredag 18 jun 17:00

Göteborg-

Vänersb IF-

Idag

arrow-right

Unicoach utvecklar unga talanger och ledare

“Gäller att höja taket med nya certifieringen”

P16

P16

Nyheter från Ligacupen och Nationella P16-serien

LÄS MER
P17

P17

Det senaste från Ligacupen och P17 Allsvenskan

LÄS MER
P19

P19

Det senaste från Ligacupen och P19 Allsvenskan

LÄS MER
U21

U21

Det senaste från U21-serien

LÄS MER
P16 Grupp 1
LagSVOFGM-IMP
Olympic11005-03
Lödde11003-13
Trelleborg FF11003-23
Rödeby11002-13
Mjällby11001-03
Kvarnby10012-30
Läs mer
P17 Allsvenskan norra
LagSVOFGM-IMP
Djurgården330012-29
AIK220014-16
GIF Sundsvall220010-46
Västerås SK31205-45
Brommapojkarna31118-74
Bele Barkarby31115-94
Läs mer
P19 Allsvenskan norra
LagSVOFGM-IMP
Djurgården220013-16
Hammarby220010-06
Sirius22009-36
AIK22004-16
Ängby21105-14
Täby21016-53
Läs mer
U21 Norra
LagSVOFGM-IMP
Sundsvall22006-46
AFC Eskilstuna21106-44
Djurgården21016-73
Degerfors40228-102
Örebro20111-21
Läs mer

Great to work on the Head of Coaching programme with @SEF_Elitfotboll over the past 2 months, helping to develop coaches, clubs & academies in Sweden. A pleasure to work with individuals @aikfotboll @Malmo_FF @IFKGoteborg @HelsingborgsIF @KalmarFF @bkhackenofcl @ifknorrkoping 🇸🇪

⚽️⭐️Arbetet med den nya certifieringen fortgår, och en som välkomnar de stundande förändringarna – som träder i kraft från 2022 – är Claes Eriksson på @svenskfotboll: https://unicoach.se/2021/06/galler-att-hoja-taket-med-nya-certifieringen/ #Unicoach

⚽️⭐️Det riktigt stora genombrottet får vänta lite till för @bkhackenofcl-talangen Samir Maarouf, som efter vinterns #Unicoach-utmärkelse har dragits med skador. Men nu går saker åt rätt håll igen: https://unicoach.se/2021/06/maarouf-pa-vag-tillbaka-efter-tuffa-skadorna/ #Allsvenskan

⚽️⭐️Sex ledare har hittills tilldelats utmärkelsen Månadens tränare i #Allsvenskan och #Superettan. För fyra av dem började karriären i någon av de svenska elitklubbarnas akademier: https://unicoach.se/2021/06/akademin-en-bra-start-for-prisade-elittranare/ #Unicoach